Budem mať nárok na materskú, keď som na rodičovskej dovolenke s 1,5-ročnou dcérou?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho nároku na materskú.

Budem mať nárok na materskú, keď som momentálne na rodičovskej dovolenke s 1,5-ročnou dcérou?

Ak áno, bude to v rovnakej výške ako pri prvej dcére?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám pracovný pomer trvá a aj bude, nebudete mať žiadny príjem zo zamestnania a stihnete ísť na MD ešte predtým, než sa vrátite z rodičovskej dovolenky budete mať nárok na materské ako aj predtým.

Materská sa bude počítať z pravdepodobného príjmu, ale materská nebude nižšia ako tá predchádzajúca.

S prianím pekného dňa,
Lenka