Budem mať nárok na materskú pri druhom dieťati?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskej dovolenke, v apríli 2023 bude mať dcérka 3 roky. Som v 25. týždni tehotenstva a rodiť budem v polovici marca 2023.

Pred prvým tehotenstvom som bola zamestnaná, ale k 30.11.2022 mi končí pracovný pomer na dobu určitú. Zamestnávateľ sa rozhodol moju zmluvu nepredĺžiť.

Keďže som otehotnela ešte počas trvania pracovného pomeru, vzťahuje sa na mňa ochranná lehota?

Budem mať nárok na materskú pri druhom dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

k zániku nemocenského poistenia dôjde v čase, kedy ste už tehotná, tak ste v ochrannej lehote. Budete mať nárok na materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka