Budem mať nárok na materskú z obidvoch pracovných pomerov?

Zodpovedané
14. nov 2022

Dobrý deň,

mala som dva pracovné pomery. Jeden stále trvá, druhý skončil v apríli 2022. V apríli 2022 som asi týždeň po skončení PP otehotnela. Nastúpiť na MD mám 6 týždňov pred termínom pôrodu, teda 15.12.2022.

Chcem sa však dohodnúť s gynekológom, že zo zdravotných dôvodov nastúpim na MD 8 týždňov pred termínom pôrodu, čiže 1.12.2022.

Ako sa v tomto prípade berie 8-mesačná ochranná lehota po zániku nemocenského poistenia?

Budem mať nárok na materskú z obidvoch pracovných pomerov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri skončení jedného nemocenského poistenia sa ochranná lehota neuplatňuje, pretože je stále aktívne ďalšie nemocenské poistenie.

Nárok na materské bude z trvajúceho pracovného pomeru, ak splníte aj ostatné podmienky.

S prianím pekného dňa,
Lenka