Budem mať nárok na ošetrovné na syna?

Zodpovedané
9. júl 2023

Dobrý deň,

mám 2 deti: 4-ročného syna a ročnú dcérku. Momentálne som na rodičovskej dovolenke s dcérkou. Škôlka pre syna bude v auguste zatvorená.

Ak ukončím rodičovskú dovolenku (príspevok budem ďalej poberať) a vrátim sa na 1 deň do práce (31.7.) (plánujem si zobrať dovolenku), mala by som mať za august nárok na ošetrovné na syna?

V septembri plánujem buď vrátiť sa v zamestnaní na rodičovskú dovolenku alebo PN, keďže od 4.10. by som mala nastúpiť na materskú.

Zostane mi nárok na materské aj v prípade, že budem poberať mesiac ošetrovné na syna?

Nechcem kvôli sume 800 eur prísť o materskú. TPP trvá od 8/2020.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je počas letných prázdnin MŠ uzatvorená rozhodnutím príslušného orgánu - RÚVZ, zriaďovateľom, máte nárok na pandemické ošetrovné, pokiaľ si aktivujete nemocenské poistenie, napr. čerpaním dovolenky. V čase podania žiadosti potrebujete byť nemocensky poistená. OČR neovplyvní nárok na materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka