Budem mať nárok na poberanie PN a súčasne aj rodičovského príspevku?

Zodpovedané
13. nov 2023

Dobrý deň,

nastúpila som do pôvodného zamestnania počas čerpania rodičovského príspevku. Nakoľko sa mi zhoršil zdravotný stav vyžadujúci operáciu, musím ísť na PN.

Budem mať nárok na poberanie PN a súčasne rodičovského príspevku?

Koľko musím odpracovať, aby mi vznikol tento nárok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ ste sa vrátili z rodičovskej dovolenky (už ju nečerpáte) na svoje pracovné miesto a je už za Vás odvádzané nemocenské poistenie, resp. bude ak ste nastúpili teraz v 11/2023, môžete ísť na PN hneď. Súbeh rodičovského príspevku a PN je možný.

S prianím pekného dňa,
Lenka