Budem mať nárok podporu?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

dňa 13.3.2023 mi končí rodičovská dovolenka. Miesto, na ktoré sa mám vrátiť bude zrušené buď v tomto termíne alebo najneskôr do konca marca 2023. Teda budem musieť byť na úrade prace.

Obávam sa, že zostanem bez príjmu, nakoľko sa zmenil zamestnávateľ počas trvania rodičovskej dovolenky. Konateľ zrušil firmu, založil novú a tam ma zamestnal. Keďže sa zmenil zamestnávateľ počas rodičovskej, nevznikne mi ani nárok na odstupné, nakoľko nemám nič odpracované.

Budem mať v tomto prípade nárok podporu?

Ak áno, z čoho ju budú rátať?

Ďakujem

Dobrý deň,

poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti vtedy, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky (podmienka 730 dní poistenia v nezamestnanosti).

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku sa započítava aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnankyne z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.

Čo sa týka výšky, tak by som potrebovala viac informácii. Či ste mali príjem (napr. preplatenie dovolenky) a kedy to bolo.

S prianím pekného dňa,
Lenka