Budem mať nasledujúcu materskú nižšiu ako predchádzajúcu?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

tento rok mi vychádza nástup na materskú dovolenku s tým, že som teraz na rodičovskej. V roku 2022 som odpracovala v januári jeden deň, mala som 6 dní dovolenky, 3x paragraf a od 17. januára som bola PN. V sociálnej poisťovni mi povedali, že majú u mňa v systéme uvedených 16 odpracovaných dní. Ak sa PN počíta do materského, vychádza mi ešte nižšia materská, ako som mala predtým v roku 2022.

Ráta sa PN do materského?

Vzťahuje sa na tento prípad zákon, že nasledujúca materská nesmie byť nižšia ako predchádzajúca, alebo to platí len pri reťazovom pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň

na PN sa pri výpočte materského neprihliada.

Neuvádzate základnú informáciu, kedy ste nastúpili na materskú, či Vám pracovný pomer trvá, z ktorého ste išli na materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka