Budem mať po ukončení pracovného pomeru nárok na vyššiu podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
19. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Som na reťazovej materskej, teraz už na rodičovskej. Zamestnanie mám na dobu neurčitú. K 1.11.2023 som ukončila poberanie rodičovského príspevku, lebo manžel sa dal na materskú od 2.11.2023. So zamestnávateľom sme sa dohodli na ukončení pracovného pomeru k 30.11.2023. Od 2.11. do 30.11.budem čerpať dovolenku, zvyšnú mi preplatia.

Budem mať nárok na vyššiu podporu v nezamestnanosti?

Ak nie, tak ako to upraviť, aby som mala nárok na vyššiu podporu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je možné, že Vám bude vychádzať vyššia dávka v nezamestnanosti.

Záleží to ale hlavne:

  • ako dlho ste na rodičovskej,
  • koľko dní dovolenky zostane na preplatenie,
  • či ste mali aj iný príjem okrem rodičovského príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka