Budem mať pri reťazovom pôrode nárok na materské?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

momentálne som tehotná s prvým bábätkom a rodiť budem 16.6.2023. Zmluvu na TPP mám len na dobu určitú, končí mi ku dňu 31.6.2023. Zamestnávateľ štandardne budúcim mamičkám nechce zmluvu predlžovať.

Ak nebudem mať podpísanú zmluvu na ďalšie obdobie a chceli by sme v najbližších 3 rokoch ďalšie bábätko, znamená to, že nebudem mať pri druhom bábätku už nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste otehotneli do pol roka po zániku nemocenského poistenia = po skončení zamestnania, boli by ste v ochrannej lehote a mali nárok na materské.

Ak by ste otehotneli neskôr a boli iba na rodičovskom príspevku bez platenia nemocenského poistenia, tak už by ste nárok na materské nemali.

S prianím pekného dňa,
Lenka