Budem mať znovu nárok na vyšší rodičovský príspevok?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

na syna som poberala materskú a vyšší rodičovský príspevok. Manžel od 6.2.2024 je na materskej. Ja som ukončila pracovný pomer dňa 5.2.2024 z dôvodu vrátenia kolegyne na materskej. Keďže som od 6.2.2024 nezamestaná, musím sa hlásiť na polroka - t.j počas manželovej MD na úrade práce. Teda pokiaľ si nechcem platiť dobrovoľné zdravotné poistenie.

Keď budem žiadať opäť o rodičovský príspevok, budem mať stále nárok na vyšší rodičovský príspevok aj napriek tomu, že som polroka bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno. Pokiaľ budete žiadať o RP na to isté dieťa, pri ktorom ste mali nárok na materskú, budete mať nárok stále na vyšší rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka