Budem mikrodaňovníkom?

Zodpovedané
25. máj 2024

Dobrý deň,

jednou zo situácií na nepriznanie štatútu mikrodaňovníka je: Zdaňovacie obdobie je kratšie ako 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.

Znamená to, že pokiaľ by som začal podnikať 1.1.2025, v lete prerušil živnosť v mesiacoch jún, júl a potom podnikal od augusta ďalej, nebudem mikrodaňovníkom?

Ostatné podmienky pre štatút mikrodaňovníka splním.

Ak začnem podnikať až 1.2.2025 a budem podnikať celý rok 2025 bez prerušenia, tiež nebudem mikrodaňovníkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

živnostník = SZČO, fyzická osoba.

Pre FO (fyzickú osobu) je zdaňovacím obdobím kalendárny rok = celý rok, bez ohľadu na dĺžku podnikania v danom roku.

S prianím pekného dňa,
Lenka