Čo mám spraviť s rozmedzím po skončení dovolenky?

Zodpovedané
28. apr 2024

Dobrý deň,

v marci som nastúpila na rodičovský príspevok a zároveň som začala čerpať zvyšnú dovolenku v práci kvôli financiám. Dovolenku mám do 17.6.2024. Som znovu tehotná a termín mám 24.9.2024.

Mám nastúpiť na materskú 6 alebo 8 týždňov?

Ktorý spôsob je výhodnejší?

Čo mám spraviť s rozmedzím po skončení dovolenky - od 17.6.2024 do začiatku materskej?

Môžem napísať zamestnávateľovi, že ostanem len na rodičovskom príspevku a ďalej do práce neprídem?

Alebo to mám riešiť PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

nastúpiť na materskú je pre Vás ideálnejšie 6 týždňov pred pôrodom (podľa lehotníka).
Zamestnávateľovi stačí oznámiť, že do nástupu na novú materskú budete čerpať rodičovskú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka