Čo robiť, keď bol daňový bonus na dieťa vyplatený duplicitne?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

bývalý manžel poberal daňový bonus na syna. V októbri som mu oznámila, že ho budem poberať ja, lebo na neho nemá nárok. Kým si to ale poriešil, vzniklo duplicitné vyplatenie jemu aj mne.

Ako by sme mali postupovať, aby to bolo v poriadku?

Kam by ho mal vrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v Ročnom zúčtovaní bývalého manžela sa neoprávnene vyplatený daňový bonus vysporiada. Uvedie túto skutočnosť, alebo ak si bude bývalý manžel podávať Daňové priznanie, tak v ňom.

S prianím pekného dňa,
Lenka