Dá sa stopnúť vyplácanie bonusu vo výplate a následne ho dať vyplatiť naraz v daňovom priznaní?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pozastavenia vyplácania daňového bonusu.

Môžem si stopnúť vyplácanie daňového bonusu v najbližšej výplate a následne ho dať vyplatiť naraz v daňovom priznaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, upovedomíte zamestnávateľa a zmenu na poberanie daňového bonusu vyplníte v tlačive Vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej časti základu dane a daňového bonusu. Tam uvediete, že už nebudete poberať daňový bonus.

V daňovom priznaní si daňový bonus vysporiadate podľa príjmov.

S prianím pekného dňa,
Lenka