Dá sa uplatniť daňový bonus na dieťa pri ročnom zúčtovaní daní?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

od júna budem na materskej s mladším dieťaťom. Od júna do konca októbra by išiel na materskú manžel so starším dieťaťom. Manžel v hrubom zarobí okolo 1500 eur, jeho pracovný pomer trvá na dobu neurčitú od roku 2015. Doteraz si manžel neustále uplatňoval daňový bonus na prvé dieťa. Viem, že počas materskej nárok na daňový bonus na dieťa nebude.

Dá sa uplatniť za tých 5 mesiacov pri ročnom zúčtovaní daní?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pri Ročnom zúčtovaní sa nárok na DB za celý rok prepočíta podľa príjmu a rozdiel sa doplatí.

S prianím pekného dňa,
Lenka