Daňový bonus na dieťa sme dostali obidvaja rodičia. Máme ho vrátiť?

Zodpovedané
11. okt 2023

Dobrý deň,

v septembri sme požiadali o zmenu poberania daňového bonusu na dieťa vo výške 140 EUR z manžela na mňa (matku dieťaťa). Vo výplatných páskach však vidím, že za september má uplatnený daňový bonus aj manžel aj ja.

Aký bude ďalší postup?

Ako to opraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

manžel oznámi zamestnávateľovi, že už nemal mať vyplatený DB a zamestnávateľ opravu urobí v nasledujúcej výplate. Manžel cez výplatu vráti naspäť neoprávnene vyplatený DB.

S prianím pekného dňa,
Lenka