Dieťa sa má narodiť o 10 dní skôr ako je plánovaný termín. Budem mať nárok na materské?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

som na RD so synom, ktorý ma 24.6 2024 tri roky a som tehotná. TPP mi stále trvá a materskú som mala vyššiu pri prvom. Termín mi vychádza 20.6.2024 a pôjdem plánovaným cisárskym a narodiť by sa malo dieťa o 10 dní skôr.

Budem mať nárok na materskú, aj keď mám termín pôrodu na druhé 20.6.2024 a malý bude mať 3 roky 24.6.2024?

Stačí na materskú nastúpiť 6 týždňov pred termínom pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám trvá pracovný pomer a aj bude, nárok na materskú budete mať. Na materskú môžete nastúpiť 6 týždňov pred určeným termínom pôrodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka