Dostanem dávku v nezamestnanosti po dvoch materských za sebou?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom dávky v nezamestnanosti, keď mám dve po sebe idúce materské. Chcem ukončiť po materskej pracovný pomer, avšak neviem či vôbec budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti. Predtým som pracovala 2,5 roka na TPP, následne som otehotnela. Teraz som 5,5 roka na materskej, s tým, že pracovný pomer mi stále trvá.

Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že už nie ste na materskej, ale na rodičovskej dovolenke. Budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

Pre Vás by bolo výhodné, ak ste nemali príjem počas RD, aby ste sa dohodli, aby ste aspoň na jeden deň prerušili RD ešte pred jej ukončením. Nastalo by ukončenie prerušenia RD. Na ďalší deň by ste čerpali by ste dovolenku. Aktivovalo by sa nemocenské poistenie a zároveň preplatili Vám aj ostávajúcu časť nevyčerpanej dovolenky pokiaľ ju máte a hneď by aj skončil pracovný pomer. Potom by sa Vám podpora v nezamestnanosti navýšila.

S prianím pekného dňa,
Lenka