Dostanem nemocenské dávky, keď preruším rodičovskú a budem PN?

Zodpovedané
12. apr 2023

Dobrý deň,

náhle prerušujem RD a idem na PN.

Dostanem nemocenskú dávku?

Niekde som čítala, že pokiaľ nenastúpim aspoň na 1 deň do zamestnania, tak nemám nárok na dávku. Chorobu som si však nemohla samozrejme naplánovať, do zamestnania ísť nemôžem, len narýchlo na MD nastúpil manžel a ja idem do nemocnice.

Ako to vyriešiť, aby som dostávala nemocenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa neobnoví nemocenské poistenie, ktoré je prerušené kvôli RD, tak Vám nemocenské dávky nepriznajú. Skúste sa dohodnúť so zamestnávateľom, aby ste deň pred PN čerpali dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka