Elektronická PN u dvoch zamestnávateľov. Ako postupovať, keď mi jeden pracovný pomer končí?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

som na PN a mám dve zamestnania. V jednom pracovný pomer trvá, druhý končí 30.9.2023 a PN pokračuje.

Ako mám ďalej postupovať pri elektronickej PN?

Kde zadám číslo účtu?

Lekár to nevedel.

Ďakujem

Dobrý deň,

mali ste už skôr ePN? Ak sa tam uviedol účet, tak Vám peniaze pošlú už na skôr uvedený bankový účet. Ak máte ePN 1x, zamestnávateľ nahlási Váš bankový účet, pokiaľ ho pozná.
Ideálne je mať ale zriadený elektronický účet poistenca.

V elektronickom účte poistenca by ste mali dostupné všetky údaje ohľadne Vašej PNky a priamo v tomto elektronickom účte by ste vedeli si nahlásiť zmenu pobytu počas PN, alebo upraviť spôsob výplaty na iný bankový účet než ten, ktorý by poskytol Sociálnej poisťovni zamestnávateľ.

Informujte sa o tejto možnosti priamo v Sociálnej poisťovni.

Pokiaľ ale PN nastala neskôr ako pracovný pomer skončil, bude Vám priznaná PN iba z toho trvajúceho pracovného pomeru. Ochranná lehota z ukončeného pracovného pomeru sa neuplatní, nakoľko máte ešte iné aktívne nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka