Ešte som na prvej rodičovskej. Podľa čoho sa mi vypočíta druhá materská dávka?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

od 19.9.2024 som na rodičovskej dovolenke. Vtedy bude mať dcéra 3 roky. Zároveň som tehotná s ďalším bábätkom, na materskú mám nástup 2.9.2024. Nastupovala som na materskú 18.8.2021, ale predtým som sa so zamestnávateľom dohodla na skrátenom pracovnom čase od 1.6.2021 na odporúčanie lekárky.

Podľa čoho sa mi vypočíta druhá materská dávka?

Bude výška materskej rovnaká ako prvá?

Pracovný pomer stále trvá.

Ďakujem

Dobrý deň,

na novú materskú nastúpite v roku 2024, preto rozhodujúce obdobie bude rok 2023.

Ak ste v roku 2023 nemali z tohto pracovného pomeru žiadny príjem, PN, materská sa určí z pravdepodobného VZ, ktorý nahlasuje zamestnávateľ.

Nové materské v takomto prípade nebude nižšie ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka