Hrubá mzda bola nižšia ako suma na dosiahnutie maximálneho daňového bonusu. Ako postupovať?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ako sa vypočítava daňový bonus vyplácaný ročne. Niektoré mesiace som bola na OČR a hrubá mzda bola nižšia ako suma na dosiahnutie maximálneho daňového bonusu, ale niektoré mesiace som mala zase plat vyšší.

Preverujú každý mesiac v roku, na aký bonus som mala nárok, alebo sa to ráta z celkovej ročnej mzdy?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mať nárok na daňový bonus za celý rok. Neuvádzate počet detí ani vek deti, ale výška DB sa prepočíta a posudzuje sa celoročný zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka