Je bývalý zamestnávateľ povinný urobiť mi daňové priznanie?

Zodpovedané
30. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala. U zamestnávateľa som bola zamestnaná celý rok 2023.

Môžem ho požiadať spraviť daňové priznanie, alebo si ho musím spraviť ja sama?

Od januára 2024 už pracujem u iného zamestnávateľa a ten mi ho urobiť nechce, nakoľko som u neho v tom čase nepracovala.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môžete požiadať o vykonanie Ročného zúčtovania dane bývalého zamestnávateľa, ktorý Vám v roku 2023 vyplácal zdaniteľné príjmy.

Nového zamestnávateľa ani nemôžete požiadať o vykonanie ročného zúčtovania, nakoľko ste v roku 2023 u neho nemali vyplácané zdaniteľné príjmy.

S prianím pekného dňa,
Lenka