Je možné doplatiť daňový bonus do maximálnej výšky?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

pracujem a mesačne poberám daňový bonus na dve deti (8 a 11 rokov). Keďže mám príjem nižší, tak bonus poberám na obe deti cca 220 EUR. Chcela by som som, aby manželovi ekonómka v práci, keď mu bude robiť daňové uplatnila doplatenie bonusu do tej maximálnej výšky 280 EUR na obidve deti. Mňa naša ekonómka odmietla, že si mám sama urobiť daňové.

Čítala som, že mu musím priložiť moje potvrdenie o príjme a jemu tam dá môj čiastkový základ dane - sčítajú sa naše príjmy.

Ako postupovať?

Mám dobre info, že to môže urobiť jeho ekonómka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste si po celý rok uplatňovali DB na deti vy, potom vy podávate daňové priznanie sama a v ňom si zahrniete manželov príjem (z jeho ročného zúčtovania ak o ročné zúčtovanie požiadal).

S prianím pekného dňa,
Lenka