Daňový bonus po novom

25. máj 2022

Ahojte, potrebovala by som mať jasno v novom daňovom bonuse, na konkrétnom prípade našej rodiny...
Viem, že sa bude percentuálne vypočítava z čiastkoveho zakladu dane. ( mnohým sa to nebude páčiť, ani nám sa to doma nepáči no manžel dostáva na ucet len 750 eur - mzda spolu s 137 eur daňový bonus na 3 deti ( 11, 5, a pol ročne deti) ostatné bokom
Teda v čistom okolo 600 eur (marodoval nedávno snáď prvý krát, a nemocenské dávka mu prišla 13 eur na deň)

Po novom by mal dostať daňový bonus vo výške 34% z čiastkoveho zakladu dane. Prosím vás viete mi niekto vypočítať, mne u uctovnicky negramotnej, koľko teda reálne by bol náš daňový bonus po novom?
V práci už dlhodobo žiada o zvýšenie " cez papier". Avšak vždy sú výhovorky, prečo to nejde.. A keďže manželovi sa v práci už 17 rokov paci, ma tam stabilitu, peniaze načas, dobry kolektív, tak nechce prácu opustiť.
Bojím sa, že po novom v podstate bonus bude nižší ako ten doterajší.

Ďakujem za vysvetlenia a rady. A prosím hejty bokom. U Edo. Ujem si, že muž nemá všetku mzdu na papier, a tým sa ukracuje o soc. Výhody. To riešime stále, a myslím. Ze nie sme jediný. Ďakujem

ciernabrigita
25. máj 2022

pri hrubej mzde 750€ mu na 3 deti do 15r vyjde DB mesačne v sume 210€. V roku 2023 mu vyjde 220,83€.

a_adamcova
25. máj 2022

Po novom - od júla by te mali dostať 210€ a od januára 2023 by ste mali dostať 300€ ale kvôli príjmu dostanete len 180€ - je to viac ako máte teraz, ale ak by mal celý príjem na papieri, tak by ste mohli mať tých 210€ a potom 300€... teda ak som to správne pochopila ja

autor
25. máj 2022

@ciernabrigita
@a_adamcova ďakujem, teda menej by mať nemal? Ide mi najmä o to. Teraz pred letom chce šéfa požiadať a rázne trvať na tom. Aby mu zdvihol mzdu na papiery aspoň o 100 eur. Takže tam by sa to okrem ineho (tým myslím pripadne nemocenské dávky a iné) zvýši aj DB

ciernabrigita
25. máj 2022

pri hrubej mzde 850€ (ak mu zdvihne o 100€) mu na 3 deti do 15r vyjde DB mesačne v sume 210€. V roku 2023 mu vyjde 250,27€.

saxana000
17. júl 2022

Baby poradili by ste aj mne prosim ako dalej s danovym bonusom?doteraz sme ho davali muzovi szco do rocneho zuctovania ale po novom ak sa to bude ratat podla percent neviem ci by nebolo lepsie od januara to prehodit na mna ku tpp.tento rok by to mali vyratat po novom aj po starom a vyplatit vyssiu sumu tak uz by sme to neriesili ale od januara 2023 by sme to radsej dali na toho ktoremu to vide viac.a ja teda ak som dobre pocitala vyslo mi ze muz by dostal asi 350 v zuctovani ale mne by ho vyplacali v plnej vyske 100e mesacne do vyplaty.co je 1 200 eur rocne a to uz je dost velky rozdiel.pocitala som dobre?
Muz fakturuje cca 16000 zaklad dane 3300 davala som to len cca moj hruby prijem 696
Dakujem dcerka bude mat v januari 6r.