Je možné poberať dávku v nezamestnanosti a prenajímať nehnuteľnosť?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

od 1.3.2023 som evidovaná na úrade práce a poberám dávku v nezamestnanosti. 17.4.2023 som sa registrovala na daňovom úrade kvôli prenájmu bytu, ktorý vlastním.

Je dovolené poberať dávku a prenajímať nehnuteľnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

prenájom na DIČ bez živnosti by nemal mať vplyv byť v evidencii, pokiaľ samotný prenájom nebudú považovať za výkon zárobkovej činnosti.

Podľa SP sa to nevylučuje, ale odporúčam sa informovať priamo na pobočke poisťovne.

S prianím pekného dňa,
Lenka