Je možné poberať rodičovský príspevok?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

poberanie rodičovského príspevku som zrušila na základe môjho nástupu do zamestnania a manželovho nástupu na MD. Pracovný pomer som už ukončila kvôli zdravotnému stavu a som dlhodobo PN. Manžel nastúpil do zamestnania na TPP a svoje poberanie materského bude musieť pravdepodobne ukončiť.

Moja PN bude pravdepodobne ešte pokračovať.

Je možné poberať rodičovský príspevok súbežne?

Príspevok patrí rodičovi do troch rokov dieťaťa.

Môže o rodičovský príspevok požiadať manžel po skončení jeho materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné súbežné poberanie rodičovského príspevku a PN.

Keď manžel ukončí poberanie materského, môžete požiadať opätovne o rodičovský príspevok vy alebo aj manžel.

S prianím pekného dňa,
Lenka