Je potrebné uvádzať ešte niečo v daňovom priznaní?

Zodpovedané
27. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o správnosti vyplnenia daňového priznania v takejto situácií:

Príjmy za rok 2023 len zo živnosti (faktúry za poskytnuté služby Českej firme). VI. ODDIEL tabuľka č.1 riadok 2 uvedené príjmy, následne na riadku 10 uvedené aj výdavky paušálne spolu s poistným. Základ dane výchádza 2904.95, čiže po odrátaní nezdaniteľnej časti dane je daň nulová.

Je potrebné v daňovom priznaní uvádzať ešte niečo v nejakých riadkoch (vzhľadom na to, že faktúry bez DPH sú s poznámkou: Prenesenie daňovej povinnosti)?

Každé tri mesiace sa posiela súhrnný výkaz.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, súhrnný výkaz sa týka zákona o DPH. Nemá súvis s vyplňaním daňového priznania k dani z príjmov.

S prianím pekného dňa,
Lenka