Je pre navýšenie materskej postačujúca dohoda u druhého zamestnávateľa po dobu 90 dní?

Zodpovedané
23. máj 2024

Dobrý deň,

dlhodobo pracujem v jednej firme viac ako 270 dní.

Je pre navýšenie materskej postačujúca dohoda u druhého zamestnávateľa po dobu 90 dní?

Bude sa mi to rátať ako súbeh zamestnaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by ste sa chceli zamestnať na dohodu iba po dobu 90 dní, nepomohlo by Vám to k navýšeniu materskej. Nejednalo by sa o súbeh materských.

Ak by Vám trvala dohoda s pravidelným príjmom u druhého zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tohto zamestnania by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských.

S prianím pekného dňa,
Lenka