Je reálne čerpať mesiac pandemickú OČR?

Zodpovedané
5. júl 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom pandemickej OČR na mesiac júl 2023. Vtedy bude škôlka zatvorená, ale zároveň bude náhradná škôlka otvorená. Detičky tam môžu ísť, ale my syna do inej škôlky nechceme dať. Naša škôlka je elokované pracovisko tej náhradnej škôlky, ktorá bude otvorená, ale sídli na inej adrese v tom istom meste.

Je v tomto prípade možné čerpať na 1 mesiac pandemickú OČR?

Ak áno, o aké znenie zákona sa môžem oprieť?

Mestský úrad tvrdí (a nechcel mi dať potvrdenie pre SP), že keď je náhradná škôlka nenáleží mi pandemická OČR. Na sociálnom tvrdili, že mám nárok.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je počas letných prázdnin MŠ uzatvorená rozhodnutím príslušného orgánu - RÚVZ, zriaďovateľom, vtedy je možný nárok na pandemické ošetrovné za splnení ostatných podmienok.

Overte si, či bude škôlka naozaj zatvorená zriaďovateľom, alebo bude len presunutie do náhradnej škôlky.

S prianím pekného dňa,
Lenka