Je výhodnejšie, aby daňový bonus na dieťa poberala osoba s rovnakým mesačným príjmom alebo osoba s pohyblivým príjmom?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom poberania daňového bonusu.

Každý rok si ho uplatňuje manžel. Príjem má skoro každý mesiac rovnaký - v hrubom cca 1100 eur. U mňa to je tak, že mesačne mám rozdiel aj 150 eur. Raz mám HZ 1050 eur, o mesiac 870 eur, potom 905 eur.

Bude lepšie, keď naďalej bude žiadať o daňový bonus manžel?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemáte až tak veľký kolísavý príjem a je dostatočne vysoký, aby ste mali nárok na DB každý mesiac. (Síce neviem koľko detí máte a ich vek).

Ak by ste ale napr. plánovali ísť na PN (plánovaná operácia) a podobne, tak potom by bolo lepšie, aby si ho uplatňoval manžel. Je to len na Vás ako sa dohodnete.

S prianím pekného dňa,
Lenka