Je výhodnejšie mesačné alebo ročné vyplácanie daňového bonusu na deti?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom daňového bonusu na deti. Máme 3 deti vo veku 7,10 a 17 rokov. Bonus si dávame vyplatiť raz ročne. Hrubú mzdu máme s manželom skoro rovnakú, približne 1200 eur.

Je lepšie si dávať vyplatiť daňový bonus na deti raz ročne ako doteraz alebo mesačne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Váš príjem nebude kolísavý a nebude zmenený ani počet uplatňovaných detí, tak vo Vašom ako len chcete. Kľudne ročne.

S prianím pekného dňa,
Lenka