Je výhodnejšie ročné alebo mesačné vyplácanie daňového bonusu na deti?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

manžel pracuje na TPP, hrubú mzdu má okolo 1100 - 1200 eur. Máme dve deti vo veku 2 a 5 rokov. Tento rok chce manžel využiť materské na mladšie dieťa. Ja by som počas tohto obdobia chcela riešiť nejaké zdravotné problémy a teda by som bola na PN.

Je teda výhodnejšie, ak bude manžel poberať daňový bonus mesačne alebo raz ročne?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňový bonus odporúčam poberať mesačne. Na základe vykonaného Ročného zúčtovania dane alebo podaním Daňového priznania by sa celoročný nárok na DB prepočítal a podľa príjmu by sa rozdiel douplatnil.

S prianím pekného dňa,
Lenka