Je zákonné poberať PN a rodičovský súčasne?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

dcérka bude mať 16. augusta 3 roky a ja by som mala 17. augusta nastúpiť do práce. Dcérku nevzali do spadovej škôlky.

Dá sa vybaviť predĺžený rodičovský z dôvodu neprijatia do škôlky?

Môžem poberať aj PN a rodičovský?

Ak mi to zamestnávateľ nedovolí, zvažujem podať žiadosť o predĺžený rodičovský zo zdravotných dôvodov.

Ďakujem

Dobrý deň,

od 09/2023 by ste mohli poberať rodičovský príspevok kvôli tomu, že Vaša dcérka nebola prijatá do spádovej škôlky. Zamestnávateľ Vám ale nemusí umožniť predĺženú rodičovskú dovolenku.

Môžete byť na PN a môžete poberať aj rodičovský príspevok.

Rodičovskú dovolenku do veku 6 rokov dieťaťa je Vám zamestnávateľ povinný poskytnúť, ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa a vy o toto poskytnutie zamestnávateľa požiadate.

S prianím pekného dňa,
Lenka