Jedno spoločné dieťa, jedno z predošlého vzťahu. Ako to bude s daňovým bonusom?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

manželia žijú spolu s dvomi deťmi. Jedno je ich spoločné a jedno je manželove z predošlého vzťahu, ktoré mu bolo zverené do starostlivosti.

Môže si počas roka uplatňovať žena na spoločné dieťa DB a muž mesačne na jeho dieťa z predošlého vzťahu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte ako rodičia viac detí, na všetky deti si môže uplatniť nárok na daňový bonus len jeden z Vás.

T.j. v tom istom čase si deti podeliť medzi seba nemôžete, jedine časť roka na všetky deti si môžete uplatniť vy, časť roka manžel.

Keby ste neboli manželmi, ale iba partnermi, potom by DB on mohol poberať na dieťa z predošlého vzťahu a vy matka na spoločné dieťa. Ale už ako manželia nie.

S prianím pekného dňa,
Lenka