Keby idem po skončení rodičovskej dovolenky na podporu, tak z čoho mi ju budú počítať?

Zodpovedané
28. apr 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke a počas nej, firma skrachovala. Je v konkurze. K 31.1.2024 som dostala výpoveď dohodou. Odstupné a dovolenku mi preplatili z garančného fondu. Popri MD a RD som mala ešte dohodu, ale len do konca minulého roka 2023. Zárobok cca 50 EUR. Nebol to pravidelný príjem. Myslím, že to bola dohoda, ktorú uzatvárali len na jeden mesiac v roku.

Keby idem po skončení RD na podporu, tak z čoho mi budú podporu počítať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa jednalo o dohodu s nepravidelným príjmom (neodvádzalo sa z nej poistenie v nezamestnanosti), tak neovplyvní výpočet dávky v nezamestnanosti.

Ak za posledné dva roky pred evidenciou ste boli počas pracovného pomeru celú dobu iba na rodičovskej dovolenke, dávka v nezamestnanosti sa počíta z platu pred materskou.

Neuvádzate kedy ste nastúpili na RD, alebo kedy by mala končiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka