Výpoveď počas rodičovskej. Z čoho sa mi vypočíta podpora?

frederikvarga
18. okt 2014

Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradiť, že z čoho sa mi vypočíta výška podpory v nezamestnanosti ak so dostala výpoveď počas rodičovskej dovolenky? Vo firme som pracovala od septembra 2011 a v auguste 2012 som nastúpila na materskú dovolenku, následne od apríla 2013 na rodičovskú až do 31.10.2014. K tomuto dátumu mám výpoved. Nemám už možnosť nastúpiť do zamestnania ani na 1 deň, ani dovolenku si nemôžem dať preplatiť, lebo firma je v likvidácii a na jej majetok bol vyhlásený konkurz. Všetku administratívu so mnou vybavuje správca. Aj odstupné a dovolenku budem môcť žiadať len z garančného fondu. Vo vymeriavacom období 2 rokov mám 19 mesiacov rodičovskej dovolenky a 5 mesiacov materskej dovolenky. Čo bude teda vymeriavací základ? Pomohlo by mi keby som nastúpila do roboty k inému zamestnávateľovi napr. na 1 mesiac za plat cca 1600 EUR hrubom, po mesiaci by som dala výpoved a na úrad by som išla až potom? Vypočítavala by sa mi podpora len z toho 1 mesiaca? Mám v tom chaos, aj v soc. poisťovni mi povedia vždy iné. Jedna mi tvrdila že sa mi vyráta z 2 rokov pred nástupom na rodič. dovolenku, ale v zákone sa píše, že sa tak postupuje len vtedy, keď do obdobia 2 rokov spadá len obdobie rodič. dovolenky. Čo v prípade keď tam spadá obdobie rodič. aj mater. dovolenky?

ďakujem za odpoved.

lucenka911
21. okt 2014

No co ja som si teraz zistovala tak mnne bolo povedwne, ze uplne by stacilo sa niekde zamestnat hoc len na dva dni samozrejme dat co najvyssiu mzdu, ze sa to nepocita za obdobie pre materskou a rodicovskym, tak som zvedava co ti baby napisu aj mna to zaujima

emlaju
23. júl 2015

ako ste to baby vyriešili?