Keď dám výpoveď v práci a prihlásim sa na dobrovoľné poistné, môžem byť počas tej doby evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
12. apr 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Keď dám výpoveď v práci a prihlásim sa na dobrovoľné poistné, môžem byť počas tej doby evidovaná na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno. Dobrovoľné poistenie je aj pre nezamestnaných, ktorí sú evidovaní na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v evidencii uchádzačov o zamestnanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka