Mám si platiť sama odvody, aby som mala vyššiu materskú dávku?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

mám už dve deti a žiadneho zamestnávateľa. V januári som začala robiť na dohodu. Zistila som, že som znova tehotná a dohoda sa mi bude rátať do odpracovaných dní.

Viem si platiť teraz sama odvody, aby som mala vyššiu materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte dohodu s pravidelným príjmom (odvádza sa za nej nemocenské poistenia), tak tieto dni sa Vám započítajú. Kým Vám bude trvať dohoda s nemocenským poistením, tak Vás nezaregistrujú na dobrovoľné nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka