Keď si teraz začnem platiť dobrovoľné odvody, bude sa mi to rátať do nároku na materské?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

v prípade druhého bábätka by mi nárok na materské zatiaľ nevznikol. Je možná situácia, že by som si dobrovoľne platila napríklad tri mesiace odvody a v prípade otehotnenia by som sa zamestnala niekde napríklad na mesiac. A následne nastúpila na PN.

Rátalo by sa mi toto obdobie do nároku na materské?

Teda tak, aby som si vlastne nemusela platiť sama 270 dni pred pôrodom dobrovoľné poistenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, obdobie počas DNP, ak poistné bolo zaplatené včas, sa započíta do potrebných 270 dní nemocenského poistenia ak by boli za posledné dva roky do pôrodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka