Kedy bude lepšie v manželovom prípade požiadať o PN?

Zodpovedané
17. dec 2023

Dobrý deň,

ďakujem za predchádzajúcu odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Tu sú doplňujúce informácie: Áno, bude žiadať o PN súbežne z oboch zamestnaní v ešte ochrannej dobe po materskej.

Je lepšie požiadať o PN k 28.12.2023 alebo k 1.1.2024

Pracovný pomer ukončí k 28.12.2023. V roku 2022 zarábal iba 800 EUR a v roku 2023 január a február 800 EUR od 15. marca do 15. júna 800 + 1600 EUR, následne materská do 27. decembra.

Kedy bude lepšie v manželovom prípade požiadať o PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nebude mať vylúčené obdobie v roku 2023 kvôli materskej, tak sa mu viac oplatí ísť na PN ešte v tomto roku 2023, aby sa počítala PN z roku 2022. Nevylúčenie obdobia počas materskej si overte v SP.

S prianím pekného dňa,
Lenka