Mal by manžel nastúpiť na PN ešte tento rok?

Zodpovedané
11. dec 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Manžel pracoval od roku 2016 u jedného zamestnávateľa za 800 EUR. Od marca 2023 do júna u ďalšieho zamestnávateľa za 1600 EUR. Následne išiel na MD, končí pracovný pomer u obidvoch.

Bude mu lepšie nastúpiť ešte na PN v roku 2023 alebo 2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mal u prvého zamestnávateľa TPP od 2016, tak na PN ešte v roku 2023, aby sa mu bral vymeriací základ z celého roka 2022 a nie z roka 2023, kde by mu pravdepodobne nevylúčili obdobie počas materskej.

Druhé zamestnanie je zaujímavé. Bude mať aj súbeh PN? Uvádzate, že pracovné pomery sa až teraz končia. Nevylúčenie obdobia počas materskej si overte v SP.

S prianím pekného dňa,
Lenka