Kedy dostanem prvú dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

na úrade práce som evidovaná od 18.10., ale pre rozhodnutie mám ísť až 7.11. Požiadala som o dávku v nezamestnanosti.

Kým mi nedajú rozhodnutie, neposunú moju žiadosť ani sociálke?

Ďakujem

Dobrý deň,

údaje v žiadosti úrad práce bezodkladne elektronicky poskytne sociálnej poisťovni.

Sociálne poisťovňa je povinná rozhodnúť o nároku na dávku v nezamestnanosti najneskôr do 60 dní odo dňa začatia konania. Za deň začatia konania sa považuje ten, keď bola žiadosť o dávku doručená SP bez ohľadu na to, či ste si nárok uplatnili priamo v SP alebo na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, ako súčasť žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie. Žiadosť Vám posunú hneď.

S prianím pekného dňa,
Lenka