Kedy musí zamestnávateľ zaplatiť 2 stravné lístky za 1 zmenu?

Zodpovedané
31. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o mojej situácii.

Má zamestnávateľ povinnosť platiť pri 12-hodinovej zmene vykázanej ako 11,5 hodín (pol hodina obed) platiť 2 stravné za 1 zmenu?

Je to povinnosť, alebo to robiť nemusí?

Kedy musí zaplatiť 2 stravné lístky za 1 zmenu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa § 152 ods. 2 Zákonníka práce:
Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.

Zabezpečenie druhého jedla (druhé stravné) v takomto prípade môže zamestnávateľ poskytnúť, ale nemusí. Nie je to jeho povinnosťou.

S prianím pekného dňa,
Lenka