Kedy začína plynúť výpovedná lehota počas rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
4. aug 2023

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá bude trvať do konca februára 2024. Zvažujem, že sa do práce nevrátim a koncom novembra by som chcela podať výpoveď.

Kedy sa začne počítať 2-mesačná výpovedná doba?

Je to od podania výpovede, alebo začne plynúť až po oficiálnom skončení rodičovskej od 02/2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

výpoveď môžete dať z akéhokoľvek dôvodu, bez uvedenia dôvodu a môžete tak urobiť aj počas materskej alebo rodičovskej dovolenky. Výpoveď musí byť písomná a musí byť zamestnávateľovi doručená.

Výpovedná doba plynie od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

Pokiaľ výpoveď doručíte zamestnávateľovi v novembri, tak výpovedná doba začne plynúť 01.12.2023 a pracovný pomer by takto skončil 31.01.2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka