Kedy začne plynúť výpovedná lehota, keď dám výpoveď zo zamestnania?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

chcem dať výpoveď dohodou, ale čítam, že ju zamestnávateľ nemusí akceptovať. Pristúpim teda zrejme ku "klasickej" výpovedi. Ešte 3 mesiace môžem byť na RD.

Správne chápem, že keď dám výpoveď teraz, výpovedná lehota mi začne plynúť, keď budem ešte doma a uplynie skončením RD?

Nemusí sa zamestnávateľovi písať zároveň žiadosť o preplatenie zostatkovej dovolenky?

Preplatí mi ju automaticky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevyčerpaná dovolenka sa prepláca pri skončení pracovného pomeru. Nemusíte o jej preplatenie žiadať.

Ak podáte výpoveď teraz v marci, výpovedná lehota začne plynúť 01.04 až 31.05.2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka