Koľko môžem zarobiť a odrobiť ako brigádnik?

Zodpovedané
6. mar 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom brigádnickej činnosti. V apríli mi končí RD a vraciam sa do práce. Bola som zamestnaná 12 rokov (3 roky doma s dcérkou) ako vedúca prevádzky.

Chcem sa vrátiť do práce na pozíciu brigádnika, nakoľko mi to umožní prácu na 5 hodín, počas ktorých mám o dcérku postarané. Firma mi inú pozíciu dať nevie, nakoľko sa tam pracuje len na 8 hodín.

Koľko môžem ako brigádnik zarobiť a odrobiť za mesiac, keď nebudem na TPP?

Musím sa hlásiť na úrade práce, keď nastupujem do tej istej práce len budem mať inú pozíciu teda pozíciu brigádnika?

Keď pôjde dcéra do škôlky, tak sa vrátim na 8-hodinovú pozíciu. Zatiaľ mi to situácia nedovoľuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe Dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 10 hodín týždenne. Pri Dohode o vykonaní práce zamestnávateľ môže byť rozsah práce, na ktorý sa táto dohoda uzatvára maximálne 350 hodín v kalendárnom roku.

Dohodu je možné uzatvoriť najviac na 12 mesiacov a dohodnutá odmena nesmie byť nižšia ako ustanovená minimálna mzda.

Odvody pri obidvoch odvádza zamestnávateľ. Na ÚPSVaR sa nehlásite.

S prianím pekného dňa,
Lenka