Má 15 ročné dieťa nárok na daňový bonus a súčasne aj na úľavu na stravnom v škole?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom príspevku na stravu v škole a daňového bonusu. Mám vedomosť, že rodič dieťaťa do 6 rokov má nárok na príspevok na stravu + daňový bonus. Vo veku 6 - 15 rokov je potrebné si vybrať medzi príspevkom a bonusom. Potom od 15 rokov opäť nárok na príspevok a bonus. Dcéra dosiahla 15 rokov tento mesiac, rada by som si v nasledujúcich dvoch mesiacoch uplatnila nárok na bonus a zároveň i príspevok na stravu. Vedúca v kuchyni tvrdí, že je potrebné si vybrať medzi bonusom a príspevkom.

Ako to teda je?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte dieťa vo veku od 15 rokov a viac máte na vaše dieťa nárok na dotáciu na stravovanie.

Ak súčasne spĺňate podmienky podľa zákona o dani z príjmov, tak máte nárok aj na daňový bonus.

S pozdravom

S prianím pekného dňa,
Lenka