Má bývalý manžel nárok poberať daňový bonus na moje dieťa?

Zodpovedané
8. jan 2023

Dobrý deň,

môj bývalý manžel už druhý rok poberá daňový bonus na syna, ktorý je mne zverený. K nemu chodí buď každý druhý víkend alebo podľa dohody. Platí mi výživné 100 eur, čo je podľa mňa málo, keďže poberá bonus asi 70 eur. Nesúhlasím s tým, aby ho poberal. Podľa mňa nemá na to právo. Keby ho dával aspoň synovi, nech si ho odkladá a šetrí.

Ako zistím, či bývalý manžel stále poberá daňový bonus na dieťa?

Má nárok ho poberať?

Ak nie, ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na uplatnenie daňového bonusu má ten z rodičov, ktorému bolo dieťa zverené do výhradnej starostlivosti.

Ak bolo zverené Vám, nárok na DB máte iba vy a otec nárok nemá. Ak bývalý manžel neoprávnene poberá DB, tak podajte podnet na finančnú správu. Tá kontroluje uplatňovanie daňového bonusu na deti.

S prianím pekného dňa,
Lenka