Má dcéra nárok na daňový bonus na deti za obdobie, keď bola na rodičovskom príspevku?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

dcéra bola minulý rok do júna na rodičovskom príspevku. V júli sa zamestnala a poberala aj daňový bonus na synov. Teraz jej zamestnávateľ robí ročné vyúčtovanie daní.

Má dcéra nárok na daňový bonus na deti za obdobie, počas ktorého bola na rodičovskom príspevku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže si douplatniť rozdiel DB za nevyplatené mesiace, ale výška jej zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti musí byť aspoň 3 876 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka